0 Tracked
0 Follower

valesko

Uye

Jul 20, 2023

1 Mesaj

0 Reaction

0 Solution

0

First Message

No reward!

No reward!

No reward!

No reward!

Joined
Jul 20, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
0
Location
izmir

Myth V Nedir?

Öncelikle biz kimiz? Oyuncudan istediğimiz ve oyuncuya sunabileceğimiz şeyler nedir? Bunlardan söz etmek istiyoruz.

Sunucu sahibi olarak iki kişiyiz. Özel hayatımızda birimiz grafik ve yazılım tarafında diğerimiz modelleme ve game-economy alanında çalışıyoruz. FiveM sevdiğimiz bir oyundu ancak herkesin sunucu açması ve bunu yönetememesi sonucu Low RP kalitesindeki oyuncuların artışı bizi oyundan soğuttu. Ve biz de Myth V'yi kurmaya karar verdik.

Oyuncudan ne istiyoruz?

Sunucumuza katılacak herhangi birisi bizim oyuncumuzdur, canımızdır. Öncelikle zor bir mülakat süreci sizi bekliyor. Bunun sebebi kalite çıtasını en yüksek kısımda tutmaktır. Sunucuya kayıt olurken "meta gaming nedir? power gaming nedir" gibi sorular sormuyoruz. Karakteriniz gibi cevap vermeniz gereken bir başvuru formu dolduruyorsunuz. Oyuncudan istediğimiz, sabır ve selamet ile formu doldurup sunucuda en az 3-5 gün süre geçirmesidir. Paranızı kazanın, ev, araba, pet, işletme gibi şeyleri satın alın ve sosyal rolünüzü yapıp eğlenin istiyoruz.

Örneğin etkinlikler genelde yönetim tarafından düzenlenir. Biz bunu istemiyoruz. Etkinlikleri oyuncu kendi düzenlesin ve katılım sağlansın. Yönetim olarak gereken ihtiyaç ve desteği sağlayabiliriz. Ancak yönetim tarafından düzenlenen etkinlikler olmayacaktır. Bunun yerine aşağıda bahsetmiş olduğum senaryolu roller olacaktır.​

Oyuncuya ne sunabiliriz?

Sunucu test edilirken özellikle test sunucusunu çok düşük bir makinede sunucuyu kurduk. Oyuna girdiğimiz bilgisayar da keza düşük sistemliydi. Ama +60 FPS bir kaliteyle karşılaştık. Bunları referans alarak sunucuyu optimize ettik ve FPS kaybını %2-5 civarlarına kadar düşürdük. Sunucumuzda extreme şartlar yaşanmadıkça FPS kaybı oluşmamaktadır. Ana makine ise çok daha güçlü bir işlemci, ram, ssd ve internet hızına sahip bir makine olarak seçilmiştir.

Teknik alan bittiğine göre işin oyun kısmına gelebiliriz. Oyuncuya para kazandıktan sonra alabileceği yepyeni araçlar sunuyoruz. S - A - B - C - D olarak bu araçları sınıflandırdık ve eski püskü tüm araçları galeri sisteminden kaldırdık. Genel anlamda sunucularda görülmeyen araçları ise handlinglerini düzenleyip galeriye ekledik.

Bunların yanı sıra oyuncumuza tarihi belli olmasa da sık sık senaryosu oluşturulmuş, sağlam temelli admin rolleri paslayacağız. Bu sayede oyuncu sürekli olarak rolün içerisinde olacaktır.
Örnek vermek istemiyoruz çünkü fikirlerimizin çalınmasını istemiyoruz. Ama sizi doyuracak rollerin olacağından emin olabilirsiniz.

Son olarak bir Belediye Başkanı seçeceğiz. Bunu, insanlara kendinizi sevdirip oy toplayabilmeniz açısından sunucu açıldıktan bir müddet sonra script yardımıyla yapacağız. Oylar script yardımıyla verilecek ve yine script yardımıyla kazanan oyuncu açıklanacaktır. Belediye Başkanı oyuncu işletmeleri teftiş edebilecek ve gerektiği yerde maliye birimlerine dükkanı bir süre mühürlettirebilecektir. (Elbette mali mahkeme gibi rollerden sonra)

Size oluşturduğumuz mesleklerden birkaçını tanıtmak istiyorum. Kamu meslekleri harici tüm roller, (Burger Shot, Emlak, Taksi, Uber, Beach Club, Tequi-La-La, Pawn Store, Mekanikler, Oto Yıkama vb.) oyun içerisinden emlakçı yoluyla alınabilecek rollerdir. LSPD, EMS, DOJ ve LS News Haber rolleri destek yardımıyla alınabilir. Açılışa özel olarak tüm meslekleri bir kereye mahsus destek yardımıyla dolduracağız.​

Emlakçı​

Emlakçı rolünü oluşturduk ve haritaya bir ofis ekledik. Emlakçı ev satabilir. Sattığı evin yeni sahibi evini dekore edebilir. Emlakçı aynı zamanda oyundaki işletmeleri kiralamakla sorumludur. İşletmeyi gösterir, tanıtır ve şartlar sağlandığında bir miktar ön ödeme alır. Akabinde haftada bir kira toplamak üzere yola çıkar. İşletmeyi verirken sağlık raporu, sicil kaydı gibi bazı belgeleri oyuncudan talep eder. Oyuncu da gerekli kurumlardan bu raporları temin etmek zorundadır.​

Burger Shot​

Burger Shot crafting mantığıyla sunucumuza yemek sağlayan şirket konumundadır. Malzemelerini nakliyeciden temin eder. Temin ettiği malzemeleri pişirir, doğrar, paketler ve oyuncuya satar. Oyuncu menü paketi olarak hizmetini alır ve açtığında yiyecek ve içeceklerine erişir. Hediye de bizden.

Madencilik / Odunculuk / Balıkçılık​

Maden, odun ve balık işletmelerinde çalışarak para kazanabilirsiniz. Bu tamamen sistemle etkileşimde olduğunuz bir farm yöntemidir. Günlük limit ile çalışmaktadır.​

Pawn Store​

Sunucumuzda soygun, madencilik veya geri dönüşüm merkezinde çalışarak elde edebileceğiniz bazı özel itemler mevcuttur. Bu eşyaları ise Pawn Store işletmesine satmak zorundasınız. Pawn Store oyuncu tarafından işletilen bir işletmedir. Pawn Store sahibi oyuncu her getirilen eşyayı satın almak zorunda değildir. Aslında hiçbir işletme bir şey satmak/satın almak zorunda değildir. Oyuncu size bir tarihi eser getirdiyse ve siz oyuncuya güvenmiyorsanız eşyasını satın almayıp polise haber verebilirsiniz. Veyahut eşyayı satın alıp değerini ödeyebilirsiniz.

Şimdi de size biraz görsel göstermek istiyorum.​

nakliye-min.png
burgershot-min.png
iskelecafe-min.png
lsnews-min.png
galeri-min.png
hayes-min.png
petshop-min.png
mine-min.png
beachclub-min.png
emlak-min.png
odun-min.png


Evet dostlar. Mekanlardan birkaçını paylaştık. En başta söylediğim gibi oyuncudan istediğimiz ve oyuncuya sunabileceğimiz şeyler var. Bu rehber tanıtımda birkaçından söz ettim. Sunucumuz her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Siz de bu projede yer almak istiyorsanız aşağıdaki linkten discord sunucumuza katılabilirsiniz.

Şu an başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz kabul edildikten sonra da bireysel veya ekibinizle aşağıdaki mesleklerebaşvurabilirsiniz. Karakterinize en uygun mesleği seçmenize yardımcı olacağız.
(Bu uygulama bir defaya mahsustur.)

Los Santos Medical Services
Department of Justice
Los Santos News Haber Ajansı
Burger Shot
Dynasty8 Emlak
Beach Club
Tequi-La-La
Pawn Store
DownTown Cab. Taksicilik
Uber
Hayes Motorworks
LS Motorworks

Açılış Tarihi: Çok YakındaÇok Teşekkürler.
Myth V​

 

Topics

1,819

Messages

2,813

Members

18,014

Latest member

ventiilattee

Top